DUYURULAR > 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI

Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ile İZFAŞ / İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat İşleri A.Ş ortaklığıyla 10 Aralık 2015 tarihinde kapılarını 9. Kez açtı. Yeni fuar alanı fuarizmir’de gerçekleşen etkinlikte Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bodrum standı kuruldu. 4 gün süren fuarda Bodrum standı önemli konuklar ağırladı ve turizmcilerin iş görüşmelerinde bulunmaları için platform oluşturdu.
Bodrum standının açılışına,İzmir Vali Yardımcıları Cumhur Güven Taşbaşı,Fatih Damatlar,Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten,Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık,Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel,Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu,Muğla İl Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan,BODTO Meclis Üyeleri,BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder,Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal,Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan,Rodos Valisi, Kos Ticaret Odası Başkanı,Fransa İstanbul Konsolosu Sn. Muriel Domenach,Fransa İzmir Fahri Konsolosu Sn. Zeliha Jale Toprak,BODER Başkanı Halil Özyurt,Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez,BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar,Dünya Gurme Şehirler Birliği Başkanı Jean Michel Daclin,basın mensupları ve iş adamları katıldı.Açılış kokteylinde Bodrum Mandalin&Kule Bar tarafından Bodrum Mandalinası ile hazırlanan kokteyller ikram edildi ve gitar eşliğinde parçalar sunuldu. Açılışta Bodrum Slow Food Derneği tarafından Bodrum’un yöresel yemekleri tanıtıldı.
Bodrum-Yunanistan Arası Dostluk Rüzgârı
Bodrum standında fuar süresince yoğunluk devam etti, BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder standa ev sahipliği yaparak İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi, Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan’ı ağırladı. Rodos Belediye Başkanı Fotis Chatzidiakos’un ziyareti ile Bodrum-Rodos arasında bir kültür işbirliği projesi yapılmasına karar verildi, Chatzidiakos Bodrum’a geldiğini ve çok sevdiğini belirterek BODTO’nun önemle altını çizdiği şekilde, iki ülke arasındaki arkadaşlık bağını geliştirmek için projelere açık olduğunu söyledi. Chatzidiakos, Bodrum Ticaret Odası’nı mutlaka ziyaret edeceğini belirterek işbirliğine açık olduğu vurguladı.
BODTO’dan Önemli Mesaj: Bodrum Standı Hepimizin

BODTO yetkilileri tarafından, Bodrum standında iş toplantılarına platform oluşturma amacının başarıya ulaştığı bildirildi. Bodrumlu işletmeciler konuklarını standa davet ederek görüşmeler yaptı. BODTO bu başarıyı arttırarak 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan EMITT, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda da üyelerine ve Bodrum severlere en iyi hizmeti verebilmeyi hedefliyor.  

9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI 9. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA BODRUM TANITILDI