ANNOUNCEMENTS > BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı 16- 19 Mart 2011 tarihlerinde düzenlenen MITT Moskova Turizm Fuarına katılarak Bodrum’u tanıttı. Bodrum’a Rusya Federasyonu’ndan gelecek turist sayısını ve turizm gelirlerini arttırmak amacıyla yoğun tanıtım çalışmaları yapıldı. Kültür ve Turizm Bakani Ertuğrul Günay ve Muğla Valisi Fatih Şahin Bodrum Standını ziyaret ettiler.
Bodrum Belediye Başkanı ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon MITT Moskova Turizm Fuarı’nda yapılan tanıtımlarda Bodrum’un gece hayatı, yat turizmi ve su sporları aktivitelerini ön plana çıkarılarak Bodrum’a gelen turist sayısının arttırılacağını belirtti.
Rusya Federasyonu Türkiye’ye turist gönderen ülkeler sıralamasında yedinci sırada yer almalarına karşılık Bodrum bu pastadan yeterli payı alamamaktadır. Bodrum’u 2010 yılında 34.526 Rus turist ziyaret etmiştir.
Rus turistler genellikle rezervasyonları 1 ay önce veya son dakikada yapmaktadırlar. 4-5 yıldızlı otelleri, tatil köylerini ve her şey dahil sistemleri tercih etmektedirler. Destinasyon olarak Bodrum’un tercih etme nedenleri Bodrum’un gece ve eğlence hayatının canlı olması ve otelden merkeze ulaşımın kolay olmasıdır. Tatil süreleri 7-15 gün arasında değişmekte olup kişi başı 500 ABD dolarından fazla harcama yapmaktadırlar. 

BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG BODRUM MITT MOSKOVA TURİZM FUARINDAENG