DUYURULAR > UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA

 

     Ukrayna’dan Bodrum’a gelecek turist sayısının arttırılması amacıyla Odeon Tours tarafından Bodrum’a davet edilen Ukraynalı 16 turizm yazarı ve gazeteci, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
     Ukraynalı gazetecilerin Bodrum’la ilgili merak ettiği soruları cevaplandıran Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:
    Sizlere kendimizi çok yakın hissediyoruz. Ukrayna'yı da ziyaret ettim, Ukrayna da bizim kadar medeni bir yer. Güzel bir ülke ama bence Bodrum daha güzel. Bodrum’da herkes kendi Bodrum’unu yaşar. Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biridir ve özgürce tatil yapılabilecek tek bölgedir. Tarihi, kültür zenginlikleriyle açık hava müzesi gibidir. Gelenlerin, akıllarını Bodrum’da bırakacağından eminim. Bodrum bir bağımlılık yapacak ve her sene tekrar gelmek isteyeceklerdir. Geçen sene Ukrayna’dan Bodrum’a 10 bin kişi geldi, biz daha çok gelen olmasını istiyoruz. Bodrum tatil için her atmosferin müsait olduğu, isteyenin dinlenebileceği, isteyenin gezebileceği, her yaş gurubuna hitap eden bir yer Bodrum. Türkiye’nin tek markası Bodrum’dur. Bunun sebebi Bodrum halkının medeni, hoş görülü, paylaşımcı ruhunun çok fazla olması ve kent kimliğini korumasıdır. Otellerden daha çok şehri pazarlayarak turizm yapıyoruz.

      Ukraynalı gazeteciler 3 günlük gezilerinde Bodrum Kalesi başta olmak üzere bir çok yeri gezecekler, tekne turuyla Bodrum koylarını keşfedecekler.

UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA UKRAYNA LI GAZETECİLER BODRUM DA