DUYURULAR > ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI

 

07-11 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya da  düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarında Kültür ve Turizm Bakanlığı standında ve Bakanlığımızdan bağımsız olarak aldığımız büyük standda Bodrum tanıtıldı. Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon, ITB Berlin Turizm Borsası Fuarına katılarak tanıtım çalışmalarının başarılı geçmesi için yoğun çaba sarfetti. Başkan Mehmet Kocadon, Alman turist sayısının arttırılması için tanıtım çalışmalarının istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesi gerektiğini belirtti. Bodrum’un altyapı çalışmalarının turistleri daha iyi ağırlayabilecek seviyeye getirilmesi için gece gündüz çalıştıklarını ve yapılan çalışmalar sonucunda mutlaka en iyi sonucun alınacağından emin olduklarını söyledi.
       Bodrum standını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,Bakanlığımız Müsteşarı Özgür Özaslan,Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı,Muğla Valisi Fatih Şahin,Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,Muğla Milletvekili Tolga Çandar,Alman Bild Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi yazarları ziyaret ederek Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon la görüşmeler yaptılar.
       08 Mart 2012 tarihli Bild Gazetesi ve 08 Mart 2012 tarihli Hürriyet Avrupa baskısında yer alan haberlerde Bodrum la ilgili geniş bilgiye yer verildi.Her iki gazetenin muhabirleri de Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon la röportajlar yaptılar.

      Bodrum standında Yalıkavak Belediyesi, Özel Bodrum Hastanesi,Armonia Holiday Village&Spa,Kefaluka Resort,La Blanche Resort&Spa,Milta Işıl Club Bodrum,Delta Beach Resort,Ak-Tur AŞ. ve Club La Luna-Club Mira Luna  yer alarak Bodrum’un Berlin’de tanıtılması için büyük çaba harcadılar.Fuarı bu yıl 113 bin kişi ziyaret etti. Yapılan tanıtım çalışmaları sonucunda 2012 yılında Bodrum’a gelecek Alman turist sayısının arttırılması hedeflenmektedir.Bodrum standında yapılan tatil çekilişinde BOYTAV Üyeleri tarafından 10 çifte 1’er haftalık tatil verildi.

       2011  yılında Bodrum’a gelen turistlerin milliyetlerine göre dağılımında Almanya sekizinci sırada olup, 27.340  kişi Bodrum’u ziyaret etmiştir. Almanya sırasıyla İspanya, İtalya, Avusturya, Türkiye ve Fransa’ya turist göndermektedir. Alman turistler tatil köyleri ve 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı tercih etmekte ve deniz, kum, güneş, kültür turları, sağlık ve termal turizm türlerine eğilim göstermektedirler.

       Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ITB Berlin Turizm Fuarından önce 02-04 Mart 2012 tarihlerinde Norveç’in Oslo kentinde düzenlenen Oslo Reiseliv 2012 turizm fuarına katıldı. Oslo Reiseliv 2012 Turizm Fuarına ilk kez katılan BOYTAV ekibi İskandinav Ülkelerinde gelen ziyaretçi sayısındaki artışa dikkat çekerek bu ülkelerdeki tanıtım çalışmalarının hızla devam edeceğini belirttiler.İskandinav Ülkelerinden Bodrum’a 2011 yılında gelen turist sayısı 57.118 kişidir.
ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI ALMAN BİLD GAZETESİ BODRUM’U MANŞET YAPTI