DUYURULAR > BOAT DÜSSELDORF- DENİZ TURİZMİ FUARI

1. Fuarın Adı :
42. Boot Düsseldorf (42. Boat Düsseldorf Fuarı )
2. Fuar Tarihleri :
22-30 Ocak 2011
3. Fuar Adresi :
Messe Düsseldorf GmbH
Postfach10 10 06, 40001 Düsseldorf
Messeplatz, Stockumer Kirchstrabe 61
D-40474 Düsseldorf
4. Fuar Hakkında Temel Sayısal Bilgiler ve Genel Değerlendirme :

a. Ziyaretçi Sayısı 250,000
b. Katılan Ülke Sayısı 61
c. Katılımcı Firma Sayısı 1.571
d. Fuar Alanı 17 Salon üzerinde (Toplam 25.000 m2)


Dünyanın sayılı büyüklükteki yat ve su sporları fuarlarından biri olan Boot Düsseldorf, sahip olduğu dev sergileme alanı yatlar ve su sporlarıyla ilgilenen her türlü ziyaretçiye hitap edebilecek özeliğe sahip.
Dünya’nın ikinci, Avrupa’nın en büyük ve önemli denizcilik, deniz teçhizatları, deniz turizmi ve deniz sporları fuarı haline gelen fuarda Dalış bölümü ve stantlar bölümü olmak üzere, iki ayrı alanda güçlü ve zengin bir duruş sergileyen Türkiye, 13 No.lu salondaki 300 metrekarelik alanıyla fuarın en büyük standına sahipti. Türkiye, denizcilik sektöründen 16 firma ile fuarda temsil edilirken, diğer hollerde Türkiye’yi temsil eden,
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ve 30 adet dalış merkezi firması,
Frankonia Yachtcharter (Bodrum, Didim ve Alaçatı bölgelerini tanıtan)
Yachtworks Bodrum (Didim, Bodrum ve Göcek bölgelerini tanıtan)
Trend Travel Yachting (Kuzey Akdeniz ülkeleri- Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, İspanya ile birlikte Küba kıyılarını kapsamaktadır.
Standımızı ziyaret edenlerin genellikle Türkiye’ye daha önce gelmiş veya gelecek olan kişiler olduğu, marinalar ve boat charter firmaları ile yat imalat firmaları hakkında bilgi almak istedikleri ve özellikle marinalar arasında seyir konusunda harita ve broşür talep ettikleri Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum koyları hakkında bilgi istedikleri gözlemlenmiştir.
Özellikle hafta sonları ziyaretçi akınının yoğun olduğu gözlenmekle beraber hafta içi geçtiğimiz yıllara oranla katılım sayısında düşüş gözlemlenmiştir.
26 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirilen kokteylimize Frankfurt Başkonsolosu Fırat Sunel, Frankfurt Turizm Ataşesi Raci Karaca, Türkiye Milli Dalgıç Şampiyonu Şahika Encümen ve basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda hedef kitleye yönelik katılımcı sağlanmıştır. Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen fuarda Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban Arıkan, DTO Merkez temsilcimiz Şube ve Temsilcilikler Koordinatörü Ardan Kıratlı, İzmir, Antalya, Marmaris ve Bodrum Şube Müdür ve Temsilcilerimiz yer almıştır.
Fuardaki standlarda ve diğer hollerde yer alan Türkiye temsilcilerimizin özellikle Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) sahne alanında düzenlenen etkinlikler ve kokteylimiz Türkiye’nin deniz turizmiyle ilgili altyapı, donanım, bilgi ve tecrübe potansiyeli açısından ayrıca su altı zenginliklerine dikkat çekilerek, Ülkemizin deniz turizmi konusunda Akdeniz’deki önemine dikkat çekilmiştir.

BOAT DÜSSELDORF- DENİZ TURİZMİ FUARI BOAT DÜSSELDORF- DENİZ TURİZMİ FUARI BOAT DÜSSELDORF- DENİZ TURİZMİ FUARI