DUYURULAR > BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI187 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen dev fuarda bu yıl Türkiye‘nin partner ülke olması, gözleri Türkiye‘ye çevirdi. Gerek Kültür ve Turizm Bakanlığının Bodrum‘a tahsis etmiş olduğu stantta, gerek Öger Tour’un katkılarıyla sağlanan stantta ve gerekse Türkiye standındaki dev ekrandan yoğun tanıtım faaliyetinde bulunuldu.
 
Çalışmalara bizzat katılan Bodrum Belediyesi ve Boytav başkanı Mehmet Kocadon, " Bodrum‘un Alman turistlerden beklenen oranda faydalanamadığını, bunu artırma yönünde gerek tanıtım alanında, gerek uçak şirketleri ve tur operatörleri ile görüşmelerde yoğun gayret içinde olduklarını belirtti.
 
Kültür ve Turizm Bakanı  Ertuğrul Günay ile de görüşme fırsatı bulan Kocadon, Günay’a Bodrum Tanıtım Filmi dvd’si hediye etti ve Bodrum tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Günay da Bodrum’un tanıtım çalışmalarından etkilendiğini belirtti.
 
Bodrum stantlarında dağıtılan Almanca Bodrum tanıtım broşürlerinin yanı sıra özel olarak hazırlanan “Almanca 3 Boyutlu Bodrum Tanıtım Filmi” yoğun ilgi gördü. 190’a yakın ülkenin ve çeşitli destinasyonların birbirinden ilginç tanıtım faaliyetleri arasında 3 Boyutlu Film gösterimleri ile Bodrum fark yaratmayı başardı. Zaman zaman Bodrum standının önündeki koridor 3 boyutlu gözlüklerle filmi izlemeye çalışan kalabalık yüzünden tıkandı. Filmi izleyen Öger Tour sahibi Vural Öger de, başkan Mehmet Kocadon‘a film hakkındaki beğenisini ileterek kutladı.
 
Türkiye’ye ayrılan büyük Hall’de dev ekranda 5 gün boyunca Türkiye’nin tanıtım filmi ile beraber Bodrum’un tanıtım filmi de gösterildi. Oğuz-Özay Tanıtım’ın büyük çabası, Berlin Kültür ve Turizm Ateşesi Hüseyin Çoşan’ın büyük gayretleri ile Türkiye tanıtım filmi ile beraber gösterilen tek destinasyon filmi Bodrum’un tanıtım filmi oldu. Fuarın yıldızı olan Türkiye standını gezen on binlerce katılımcı bu sayede Bodrum Tanıtım Filmini de izleme olanağı buldu ve beğeniyle izledi.
 
Ayrıca Berlin’in en işlek caddelerine yerleştirilen dev ekranlarda gösterilen Türkiye filminin içinde beldemizden görüntülerin de yer alması, Bodrum’a önemli bir katkı olarak değerlendirildi.
 
Fuar içinde gözlerden kaçmayan bir ayrıntı da komşumuz Kos Adası’nın Yunanistan içinde büyükçe bir stant ile temsil edilmiş olmasıydı.
 
Fuar çalışmaları neticesinde Mehmet Kocadon şunları belirtti." Türkiye, doğal ve tarihi güzelliklerini, hizmet kalitesiyle birleştirerek dünya turizmine sunan bir ülke konumundadır. Biz Bodrum olarak dünya turizm pastasındaki yerimizi her anlamda kalite alanında görüyoruz. Gerek çevre, gerek tesis gerekse hizmet alanında kaliteyi, turist profilindeki kalite artışı ile birlikte sağlama hedefindeyiz.
 
En büyük hedefimiz bir turizm destinasyonu olarak Bodrum‘u   dünyanın en kaliteli markaları arasına sokmaktır. Bodrum, dünya turizminde St. Tropez gibi, Cote d‘azur gibi Kanarya adaları gibi ayrı bir marka haline gelecektir. Gerek altyapı gerekse tanıtım alanındaki tüm çalışmalarımızı bu yönde yapma kararlığındayız."


BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI BODRUM BERLİN FUARINDA FARK YARATTI