DUYURULAR > BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ

 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 26 Ocak Perşembe günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını 21. kez açtı. T.C. Bodrum Ticaret Odası’nın organizasyonuyla 3. Holde BODRUM standı kuruldu. 26 Ocak Perşembe günü yapılan stand açılış kokteyli Bodrumlu firmaların birçok sektör temsilcisi ile tek bir çatı altında bir araya gelmesini sağladı. BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven standa ev sahipliği yaparak gün boyu ziyaretçileri ağırladı.

Dünyanın en önemli turizm buluşmaları arasında olan EMITT fuarına 10 yıldır katılım gösteren T.C. Bodrum Ticaret Odasının hedeflediği şekilde, fuarın ilk günü de Bodrumlu firmalar stantta bir araya gelerek iş görüşmelerinde bulundu. İstanbul’daki olumsuz hava şartları nedeniyle iptal olan Bodrum seferlerine rağmen, standa ilgi sevindiriciydi.
Standı ziyaret eden isimler arasında ise, Muğla Valisi Amir Çiçek, İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Eski Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Almanya Federal Cumhuriyeti Eski Fahri Konsolosu Teyfik Kısacık, Muğla İl Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik, BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç, BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven, BODER Başkanı Halil Özyurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer ve TUROFED Yönetim Kurulu Üyesi Tayyar Zaimoğlu yer aldı. BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Bodrum’un ayrıca yer aldığı Güney Ege Kalkınma Ajansının (GEKA)  yetkilileri ile bir araya geldi.
Fuar süresince, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve GEKA bünyesinde 2 ayrı Bodrum deskinde de görevli kişiler tarafından Bodrum’u tanıtıcı yayınlar dağıtıldı.
Bodrum Standı Ege Ezgileriyle Açıldı
Bodrum standının açılış kokteyli sırasında Bodrum mandalinası ile hazırlanan içecek ikram edildi. Kokteyl sırasında gitar, keman ve akordeon üçlüsünden oluşan klasik müzik dinletisinde Harmandalı bestesinin senfonik olarak çalınması ise dikkatlerden kaçmadı.
“Bodrum Standı Hepimizin” sloganı fuarın ilk günü de vurgulanarak, firmaların yaptığı görüşmeler kayda geçirildi. TAV Holding Pazarlama Müdürü Serhan Karahatay Bodrum’a direkt uçuşlar konusunda çeşitli şirketlerle uzun süre toplantı yaptı. Hosted Buyer sistemi ile yurtdışından gelen çeşitli ülkelerin seyahat acenteleri fuar süresince standa gelerek görüşmelerde bulundu. Bu ülkeler arasında, Almanya, Ukrayna, Bosna-Hersek, Macaristan, Kosova, Katar, Dubai ve İran yer alıyor.
“En Etkin Tanıtım Ödülü” Bodrum’un Oldu
Fuarın 3. Gününde T.C. Bodrum Ticaret Odası, EMITT 2017’de “Destinasyonlar” dalında En Etkin Tanıtım Ödülü ile onurlandırılarak başarısını bir platformda daha kanıtladı. BODTO, bu sefer de tanıtım dalında Bodrum’a sunduğu katkılar nedeniyle ödüllendirildi.
Fuar süresince Bodrum standına ev sahipliği yapan BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven, “Güvenlikle ilgili ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiğimiz bir dönemde, emeklerimiz karşılığında aldığımız bu ödül bizlere moral kaynağı oldu. T.C. Bodrum Ticaret Odası olarak tanıtım çalışmalarına imkanlarımızı zorlayarak var gücümüzle devam edeceğiz.” diyerek, başta BODTO Fuar ekibi olmak üzere EMITT fuarına katkı veren herkese teşekkürlerini sundu.
Yerli Turistten Ortak Mesaj: “Bodrum’u seviyoruz!”
28 Ocak Cumartesi günü, BOTAV’ın da katkılarıyla,  Bodrum standında yapılan hediye tatil çekişine halkın ilgisi yüksek oldu. BODTO’nun her sene katılım gösterdiği hedef fuarlar arasında olan EMITT’te bu sene Zeytin Ada Otel, Önder Han Otel ve Karya Palm Beach Otel tarafından verilen bedava tatiller dağıtıldı. Çekilişe katılan kişiler, Bodrum’u çok sevdiklerini ve her sene geldiklerini belirterek Bodrum’dan vazgeçemediklerini vurguladı.
Fuarın bitim tarihi olan 29 Ocak Pazar gününe kadar Bodrum standı iş görüşmelerine platform oluşturmaya devam etti.

Bir fuar organizasyonunu daha başarıyla tamamlayan BODTO, 11-19 Şubat tarihleri arasından gerçekleşecek CNR Avrasya Boat Show için hazırlıklarını sürdürüyor.

BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM EMITT FUARININ VAZGEÇİLMEZİ