DUYURULAR > BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

21–23 Nisan 2010 tarihinde Kazakistan’ın Alma Ata şehrinde bu yıl 10 uncusu düzenlenen KITF Turizm Fuarına BOYTAV ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut S. KOCADON başkanlığında, yöneticiler ve turizmcilerden oluşan 20 kişilik bir heyet katıldı.

BOYTAV, Bodrum turizm için yeni alternatif pazarlar bulmak ve geliştirmek adına “ilk defa”  Avrupa dışında bir Asya ülkesinde tanıtım ve pazarlama çalışmalarında bulundu.

BOYTAV, KITF Turizm Fuarında, Turizm bakanlığı tarafından tahsis edilen Bodrum standı ve Kazakistan’ın en büyük tur operatörü olan GÜLNAR TOUR standında olmak üzere iki ayrı standa tanıtım çalışmaları yürüttü. Ayrıca Kefaluka Otel, La Blanche Otel,Işıl Club Tatil Köyü,İsis Tatil Köyü,Green Beach Resort, Babylon Otel, Wow Bodrum Resort gibi oteller ve tatil köyleride stantlarında Bodrum’u ve tesislerini tanıttılar.

Fuar süresince BOYTAV tarafından dağıtılan 1000 adet 3 Boyutlu ve Rusça olarak özel hazırlanan Bodrum tanıtım filmi özellikle turizm profesyonellerinden yoğun ilgi gördü. Fuar süresince gerek BOYTAV, gerekse Turizm Bakanlığı tarafından bastırılan 5,000 adet Rusça Bodrum tanıtım broşürü fuar ziyaretçilerine dağıtıldı.

Başkan Mehmet KOCADON, fuarda bulunan diğer Türk turizmcileri stantlarında ziyaret edip bilgiler aldıktan sonra, fuarın en geniş katılımını gerçekleştiren Türkiye standında Türkiye Alma Ata turizm ve tanıtım ataşesi Mine KASAP’ı ziyaret etti. Başkan KOCADON,  Kazakistan turizm piyasasında Bodrum’un daha fazla pay alabilmesi için Alma Ata Turizm Ataşeliği ile BOYTAV’ın ortak tanıtım ve medya çalışmaları yapması konusunda anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Ayrıca BODTO başkanı Mahmut S. KOCADON, Türkiye’ye turist gönderen diğer acente stantlarını gezerek ziyaretlerde bulundu. Bu acentelere Antalya’nın yanı sıra Bodrum’a ağırlık vermeleri konusunda ricada bulunup kendilerine 3 Boyutlu Bodrum tanıtım filmi ve Bodrum rozeti armağan etti.

21 Nisan akşamı  Alma Ata görkemli bir “Bodrum Gecesi”ne ev sahipliği yaptı. Gülnar Tour tarafından Alma Ata’nın en büyük gece kulübünde düzenlenen yemekli geceye, 1000 yakın  davetli Kazak turizmci ve medya mensubu katıldı. Rusça Bodrum tanıtım filmi gösteriminin de yapıldığı gecede, 2 şanslı davetli Gülnar Tour’dan Bodrum’da tatil piyangosu kazandı. Başkan Mehmet Kocadon, Alma Ata Turizm müdiresinin de hazır bulunduğu gecede Gülnar Tour sahibi Ali Ismailov’a ve Brontes Tour sahibi Yüksel ARSLAN’a Bodrum turizmine yapmış olduğu katkılar nedeniyle teşekkür edip hediyelerini sundu.

BOYTAV ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON ve BODTO Başkanı Mahmut S. KOCADON’un beraberindeki  heyeti Türkiye Alma Ata Başkonsolosu Yeşim Kebapçıoğlu ve  Alma Ata Vali Yardımcı Akhmetzhan S. Yesimov makamlarında kabul etti.

Türkiye Alma Ata Başkonsolosu Yeşim Kebapçıoğlu, Bodrum heyetinin gerçekleştirdiği 3 günlük iş ziyaretini son derece anlamlı bulduklarını, Bodrum turizminin gelişimine her türlü desteği vereceğini, özellikle Kazak vatandaşlarının Bodrum’da mülk edinebilmeleri konusunda bürokratik zorlukların aşılabilmesi için çalışma yapacaklarını bildirdi. Başkonsolos ayrıca kendisinin de bir Bodrum hayranı olduğunu, BOYTAV ve BODTO ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

Makamında  ziyaret edilen Alma Ata Vali Yardımcı Akhmetzhan S. Yesimov’u ise Türkiye ile her türlü ilişkinin geliştirilmesine özel önem verdiklerini,  kişi başına 7,000 USD’yi bulan milli gelirleri ile Türkiye için önemli bir turizm pazarı olduklarının altını çizdi. Yesimov ayrıca kendileri için birinci tatil bölgesi olan Kırgızistan’daki karışıklıkların bu yıl Türkiye’ye giden Kazak turist sayısında önemli artışa neden olacağını tahmin ettiklerini belirtti.
 

BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI BODRUM KAZAKİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI