DUYURULAR > BODRUM TANITMA VAKFI FUAR SEZONUNU FRANSA İLE AÇTI

      Bodrum Tanıtma Vakfı 2014-2015 Turizm Fuarları Dönemine 23-26 Eylül 2014 tarihleri arasında Paris'te düzenlenen IFTM Top Resa Turizm Fuarı ile adım attı. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı  Başkanı Mehmet Kocadon, fuarlara istikrarlı katılımları sayesinde Bodrum'un Fransa'da bir marka haline geldiğini açıkladı. 

     Birçok ülkenin katıldığı Paris IFTM Top Resa Turizm Fuarı'nda 27.000 m2'lik alan üzerinde kurulan 348 adet stantta 1200 marka yer aldı. Fuara katılan 160 destinasyondan biri de Bodrum'du. 

     Paris IFTM Top Resa Turizm Fuarı'na büyük önem veren ülkemiz, 2013 yılında 100 m2 olan stant büyüklüğünü bu yıl 200 m2'ye çıkardı. Fuarda destinasyon olarak ise Türkiye’yi Bodrum ve Antalya temsil etti. 2013 yılında Türkiye’yi 1.046.010, Muğla’yı 132.934, Bodrum’u ise 92.350 Fransız turist ziyaret etti.Türk Hava Yolları Fransa nın 8 kentinden Türkiye ye tarifeli sefer yapmaktadır.
 
  2015 Yılında Bodrum pazarına yeni girecek olan Parfums Du Monde haftada bir uçakla Bodrum’a turist getirecek

     Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Tanıtma Vakfı olarak yıllardan beri Fransa’yı önemsediklerini, Fransa'da düzenlenen fuarlara istikrarlı bir şekilde katılmaları sonucunda Bodrum’un Fransa'da bir marka haline geldiğini belirterek şu bilgileri verdi: 

    "Fransa dan Bodrum'a en çok Paris, Lille, Lyon, Nantes,Toulouse ve Nice şehirlerinden turist geliyor. Bu turistlerin Bodrum’a gelmesinde Marmara, Fram, Look ve Paşa gibi birçok tur operatörü aracılık etmektedir. Ayrıca 2015 yılında Parfums Du Monde isimli tur operatörünün de  haftada bir uçakla Bodrum’a turist getireceğini açıkladı."

"Fuarlarda alternatif turizm kaynaklarımızı da sunacağız"

     Bodrum'un marka değerinin her geçen gün arttığına da işaret eden Başkan Kocadon, "Bodrum marka değerinin artmasında özellikle Bodrum Tanıtma Vakfı  olarak istikrarlı bir şekilde fuarlara katılmamızın büyük payı var. Geçtiğimiz yıl 30 Ülkede düzenlenen turizm fuarlarında Bodrum'u tanıttık. Fuar sezonumuzu da bu yıl Bodrum Tanıtma Vakfı olarak Fransa ile açmış bulunuyoruz. Katılımlarımız sadece Avrupa ile sınırlı olmayacak. Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen fuarlara  katılım sağlayacağız.Bodrum markasının duyulmasında Bodrum Belediyesi olarak yaptığımız alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinliklere verdiğimiz önemin de büyük etkisi oldu. Bodrum'da düzenlenen uluslararası festivallerimiz sayesinde Bodrum'un adı dünya basınında da yer aldı. Bodrum Tanıtma Vakfı olarak en büyük amacımız; Bodrum'un sadece deniz, güneş ve kum üçlüsü ile anılmasından çok alternatif turizm kaynaklarımızı da katılacağımız fuarlarda sunmaktır.”dedi.

BODRUM TANITMA VAKFI FUAR SEZONUNU FRANSA İLE AÇTI BODRUM TANITMA VAKFI FUAR SEZONUNU FRANSA İLE AÇTI BODRUM TANITMA VAKFI FUAR SEZONUNU FRANSA İLE AÇTI BODRUM TANITMA VAKFI FUAR SEZONUNU FRANSA İLE AÇTI