DUYURULAR > BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ

T.C. Bodrum Ticaret Odası organizasyonuyla ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle kurulan Bodrum standı fuar katılımını tamamladı. Bodrum Ticaret Odası üyelerinin özellikle fuarın ilk iki günü stantta yer alarak toplantı yapmaları dikkat çekti. Fuarın 3. Günü halk katılımının artışı ile beraber BOTAV’ın katkılarıyla Bodrum standında ücretsiz konaklama ve dalış çekilişi yapıldı. Fuar süresince Rusya, Hollanda, Amerika, Çin, Yunanistan ve İran’dan gelen turizm heyetlerine Bodrum anlatıldı.
11. kez düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarında 7 Aralık Perşembe günü B holünde kurulan Bodrum Standının açılış kokteyli gerçekleştirildi. T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) organizasyonuyla ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle hazırlanan standın açılışına İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Tokat Vali Yardımcısı Eski Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, BODTO Meclis Üyeleri ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri ile Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz Mutlu, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Adana Otelciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu, BODER Başkanı Halil Özyurt, BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ile çok sayıda Bodrumlu firma katıldı.
“Bodrum standı hepimizin temasını yaşatalım.”
Üyelerini Bodrum çatısı altında birlik beraberlik içinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını bildiren BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrum standımızda üyelerimizin iş görüşmeleri yapabilmesi ve Bodrumumuzu temsil etmek için, Bodrum Belediyemiz ve diğer paydaşlarımızla birlikte tekrar Travel Turkey fuarındayız. Umuyorum ki üyelerimiz bu fuardan güzel sonuçlar alacak ve 2018 turizm sezonunu hep birlikte daha iyi tamamlayacağız. Herkese iyi fuarlar diliyorum.” dedi.
Haziran 2018’de Dubai-Bodrum Arası Direkt Uçuşlar Başlıyor
Gün boyunca Bodrum standında gerçeklesen iş görüşmelerinde Bodrum Ticaret Odası Üyeleri olumlu sonuçlar elde etti. Airarabia havayollarının Birleşik Arap Emirlikleri-Bodrum arası direkt uçak seferlerini başlatacağı bilgisi fuar katılımcılarını sevindirirken, Airarabia Doğu Avrupa Bölge Müdürü Nuket Angın ve Tav Bodrum Müdürü Serkan Karahatay Sharjah/Dubai-BJV seferlerinin 12 Haziran 2018’den Eylül 2018 sonuna kadar hafta 3 sefer olacağını bildirdi. Moldova-Bodrum arasında da direkt uçak seferlerinin başlayacağı da öğrenilen bilgiler arasındaydı. BODTO üyesi bir acentenin İranlı bir tur operatörüyle anlaştığı İran’dan Bodrum’a gelecek turist sayısında artış beklendiği öğrenildi. Çinli ve Rus tur operatörlerinin Bodrumu temsil eden paydaşlarla toplantı yapması ise dikkat çekti.
BODTO Üyeleri Bodrum Markasına Sahip Çıkıyor
Travel Turkey Turizm Fuarı ve Kongresinin 2. gününde de yoğunluk devam etti. B holünde kurulan Bodrum standında bir araya gelen Bodrumlu firmalar geçen yıla göre fuarın daha verimli geçtiğini açıkladılar. Güney Ege Kalınma Ajansı (GEKA) yetkilileri, İZFAŞ Genel Müdürü Gül Şener ve İZFAŞ Satın Alma Müdürü Gökalp Soygül fuar yetkilileriyle görüşerek ortak çalışmalar konusunda neler yapılabileceğini belirlediler.
Gün boyu standtta bulunan Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Hatice Türkel, Toros Demirdöven ve Bodrum Ticaret Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder Bodrum standı konuklarını ağırladı.
Bodrum Ticaret Odası üyeleri bu yıl da Travel Turkey fuar ve kongresine aktif katılım sağlayarak farklarını ortaya koydu. B holünde stand açan Bodrium Otel, Dema Yatçılık ve Personel Tedarik firmaları fuarın ilk 2 gününü verimli tamamladıklarını bildirerek Bodrum standına da destek verdi. Fuarlardan sorumlu BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven stand açan üyeleri ziyaret ederek çalışmalarını inceledi
Fuar süresince katılımcıları aktif tutmak isteyen BODTO, ilk gün Mandalin & Kule Bar ve Red Dragon Restoranı destekleriyle düzenlediği açılış kokteyliyle Bodrumlu firmaları buluştururken, fuarın 3. Gününde ise Zeytinada Otel’in verdiği ücretsiz konaklama ve Happy Bubbles firmasının verdiği scuba dalış çekilişi yaptı. Fuar katılımcılarının yoğun ilgisiyle karşılaşan çekiliş ile dalış turizmi konusunda farkındalık yaratılmak istendiği belirtildi.
9 Aralık Cumartesi günü Yunanistan’ın Rodos Adası Belediye Başkan Yardımcıları Teris Chatziioannou ve Mariza L. Chatzilazarou Bodrum standını ziyaret ederek BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven ile görüşmelerde bulundu. Yunan adalarından Bodrum’a gelen ve Bodrum’dan Yunan adalarına giden turist kitlesine dikkat çekilen görüşmede Yunan yetkililer iki ülke arasındaki turistik faaliyetlerin ortak çalışmalarla arttırılabileceğini vurguladı.
Bodrum Severler de Fuardaydı
Bodrumlu gezgin Namık Kemal Başbay da Bodrumu gittiği her ülkede tanıttığını ve bununla gurur duyduğunu açıklayarak çıktığı dünya turu sırasında Bodrum standına uğramayı ihmal etmedi. “Yollarda hayat var ama Bodrum’da daha çok hayat var!” diyen Başbay, yarımadada motor sporları konusunda farkındalığın giderek arttığını belirtti ve alternatif turizme dikkat çekti.
BODTO Üyeleri İkili Görüşmelerde Aktif
Fuara katılan BODTO üyelerinden DEMA Yatçılık firma yetkililerinin ikili görüşmelere imkan sağlayan Hosted Buyer programından büyük verim alması BODTO fuar yetkililerini sevindirdi. Fuar öncesinde online randevular alarak görüşmelere katılan DEMA Yatçılık yetkilileri fuar katılımı boyunca 30 firmayla ikili görüşme yapma imkanı yakaladı. B holünde stand açan BODRIUM otel ve Personel Tedarik firma yetkilileri de fuar katılımından verim aldıklarını açıkladılar.
“Daha güzel bir turizm sezonunda buluşmayı ümit ediyoruz.”
Fuar süresince çeşitli ajanslara röportaj veren BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven, “Odamız üyelerimiz için burada Travel Turkey Fuarında 4 gün boyunca hizmet verdi. Katılan, bize destek vererek yanımızda olan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Umuyorum ki Bodrum Standı Hepimizin teması bu yıl daha iyi anlaşılmıştır. Yaşamın Her Anında sloganıyla katıldığımız Travel Turkey Fuarına Bodrum’da daha güzel bir turizm sezonunda buluşmayı ümit ederek veda ediyoruz.” dedi. İZFAŞ yetkililerini Bodrum’a davet ettiklerini ve gelecek yılki Travel Turkey Fuarı için toplantı yapacaklarını belirten Demirdöven, İZFAŞ yetkililerinin Bodrum’a verdiği katkıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ BODRUM TRAVEL TURKEY FUARININ VAZGEÇİLMEZİ