DUYURULAR > BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA

 

      Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) İrlanda Dublin Holiday World Show,Belçika  Brüksel Turizm Fuarı,İstanbul EMITT Turizm Fuarı ve İtalya BIT Milano Turizm Fuarlarına katılarak Şubat ayı tanıtım programını tamamladı.Mart ayında Norveç Oslo Reiseliv 2012,ITB Berlin Turizm Borsası,MITT Moskova Turizm Fuarı,Tour Götebourg Seyahat ve Turizm Fuarı ve UITT Ukrayna Turizm fuarlarına katılarak Bodrum’un tanıtımı yapılacaktır.
      İrlanda Turizm Fuarına katılan Muğla Valisi Fatih ŞAHİN tur operatörleriyle görüşmeler yaparak fuar süresince tanıtım çalışmalarını yürüttü.Tur operatörleriyle yapılan görüşmelerde İrlanda,Belçika ve İtalya dan ülkemize gelecek uçak sayısının arttırılacağı ve buna bağlı olarak gelecek turist sayısında önemli düzeyde artış yaşanacağı bilgisi alındı.
    Avrupa’da meydana gelen ekonomik kriz ve İngiltere pazarındaki düşüş göz önünde bulundurularak tanıtım  çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten BOYTAV Başkanı Mehmet KOCADON İngiltere pazarını muhafaza etmeye çalışırken diğer ülkelerden gelen turist sayısını arttırmak için yapılan programa uygun olarak Dublin ve Milano  Turizm Fuarlarına ilk defa katıldıklarını belirtti. BOYTAV Başkanı Mehmet KOCADON, ayrıca  tanıtımın yanında alt yapı çalışmalarına da devam ettiklerini ve sezon öncesi Bodrum’un hazır hale geleceğini açıkladı.  
       Dublin Turizm Fuarında Türkiye’yi Kültür ve Turizm Bakanlığı dışında yalnız Türk Hava Yolları ve Bodrum temsil etti. İrlanda’dan 2011 yılında 19.361 turist gelmiş olup, bu ülkede tanıtım çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam edildiği taktirde Bodrum’a gelen turist sayısı arttırılacaktır.
       Belçika da düzenlenen  Brüksel Turizm Fuarında Bodrum standının yanında Işıl Milta clup , Kefeluka Resort ve Delta Beach Otelleri de fuara katılarak Bodrum’un tanıtımına katkı sağladılar. Belçika dan 2011 yılında Bodrum’a gelen  ziyaretçi sayısı 75.928 kişidir. 
                                                                                                                            
    İtalya nufüsunun neredeyse tamamı  tatil amaçlı ülkelerinden çıkış yapmakta ve tercih ettikleri ülkelerin başında İsviçre,Fransa,Avusturya, Slovenya,Almanya,İspanya,Yunanistan,İngiltere,ABD ,Türkiye ve Mısır gelmektedir.İtalya dan 2011 yılında Bodrum’a gelen ziyaretçi sayısı 23.614 kişidir.Bodrum’a gelen turistlerin çoğu mavi yolculuğa çıkmakta ve 4-5 yıldızlı otelleri tercih etmektedirler.
BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BODRUM,BRÜKSEL TURİZM FUARINDA