DUYURULAR > BODRUM'DAN ETKİLENDİLER

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ve Avanti Tourism işbirliği ile Bodrum’a davet edilen Kanadalı turizm seyahat yazar ve editörleri Barbara Sligl, Tim Johnson (Member of The Society of American Travel Writers and Travel Media Association of Canada) ile Amerikalı turizm seyahat acenteleri sahipleri Cynthia Kenya(JCM), Marina Simian (OAT - Overseas Adventur Travel) ve Joan Dailey (Rick Stevens), Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ettiler. Toplantıya BOYTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ve Avanti Tourism CEO’su Sidar Duman da katıldı.

İki seyahat magazin dergisi ile Kanada’nın en çok bilinen Western Living ve Westworld dergilerinin yazar ve editörü Barbara Sligl, özellikle Bodrum’un çevre düzenlemelerinden çok etkilendiklerini, Avrupa’da bulunan birçok ünlü tatil merkezlerinden Bodrum’un daha iyi olduğunu ve Belediye Başkanı’nın kendilerine gösterdiği ilgi ve misafirperverliği bütün Bodrum halkında gördüklerini belirtti.

Turizm yazarı ve editörü Tim Johnson da Bodrum’da edindikleri güzel izlenimleri ve çektikleri fotoğrafları bir dizi şeklinde çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlayacaklarını belirterek Bodrum’u daha önce tanımadıklarını, Kanada ve Amerika’da iyi tanıtım yapılırsa Bodrum’a ülkelerinden gelecek turist sayısının artacağını belirttiler.

Gazeteciler ve seyahat acenteleri sahipleri, Bodrum çıkışlı Yunan Adaları gezilerinin büyük potansiyel oluşturduğuna dikkat çekerek Belediye Başkanı Kocadon’dan bu konuda her hangi bir çalışma olup olmadığı sordular. Başkan Kocadon da, Yunanistan Kültür ve Turizm Bakanı ile geçen ay Bodrum’da yapılan toplantıda bu konunun görüşüldüğünü, özellikle yakın adalarla turizmde işbirliği konusunda ortak çalışmaların başlatıldığını belirtti.

BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER BODRUM'DAN ETKİLENDİLER