DUYURULAR > BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA

BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA


Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Bodrum’a gelen turist sayısını ve turizm gelirlerini arttırmak amacıyla yurtdışı tanıtım planına uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. BOYTAV Yönetim Kurulu’nun Mayıs 2010 yılında yapmış olduğu planlama gereği Belçika Turizm Fuarın’nda yerini aldı.

Turizm Fuarını 116.000 kişi ziyaret etti. Fuar ziyaretçilerine 6.500 broşür, 3.200 dvd, cd ve çeşitli promosyon malzemeleri dağıtıldı. 2010 yılında Bodrum’u 74.346 Belçikalı Turist ziyaret etmiştir.

Bodrum Belediye Başkanı ve BOYTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KOCADON tanıtımla beraber Bodrum’un her yönüyle kalitesinin arttırılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını, alt ve üst yapı çalışmalarının turizm sezonuna yetiştirileceğini belirtti.

Ülke nüfusu 10.800.000 olan Belçikalıların 7.400.000 i yurtdışına çıkmaktadır. Belçikalılar sırasıyla Fransa, İspanya, Türkiye, Yunanistan, Mısır, Almanya, İtalya ve Avusturya’yı tercih etmektedirler. Ortalama tatil süreleri 8 gün olup, kişi başı harcamaları 600 avro kadardır. Belçika pazarında Türkiye’nin pazar payı yüzde 18’dir. Belçikalılar sırasıyla Antalya, Bodrum, İstanbul, İzmir, Marmaris ve Kapadokya’yı ziyaret etmekte olup, deniz, doğa, kültür, ve golf turizmini tercih etmektedirler. 
 

BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA BOYTAV BRÜKSEL TURİZM FUARINDA