DUYURULAR > BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) 23-25 Mart 2011 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen UITT Ukrayna Turizm Fuarına katılarak Bodrum’u Kiev’lilere tanıttı. 2010 yılında Bodrum’a gelen 13.588 Ukraynalı turist sayısını arttırmak için tur operatörleri ile yapılan görüşmelerin yanı sıra, fuar ziyaretçilerine de Bodrum’la ilgili bilgiler verildi. BOYTAV tarafında hazırlanan üçboyutlu Bodrum tanıtım filmi Bodrum Işıl Milta Clup tarafından 10.000 adet çoğaltıldı ve Rusya, Ukrayna fuarlarında dağıtıldı.
UITT Kiev Turizm Fuarı Bodrum Standını Kiev Türk Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç ziyaret ederek başarılar diledi. Bodrum Belediye Başkanı ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum yarımadasında bulunan işletmelerin turizm gelirlerini arttırmak için yapılan tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra, Bodrum altyapı kalitesinin arttırılması için çalışmalarım tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.
Tatil türü, destinasyon, konaklama gibi kararlar genellikle toplumdaki ana unsur olan kadınlar tarafından verildiğinden ve destinasyon seçiminde görsellik ön plana çıktığından dolayı kadınların kullanabileceği promosyon malzemeleri ve Bodrum DVD’leri fuar ziyaretçilerine dağıtıldı.
BOYTAV tarafından yapılan araştırmada Ukraynalı’ların Bodrum’u tercih etmelerinin en önemli nedenlerinin iklim, deniz, plajlar, otellerdeki kaliteli servis ve eğlence altyapısının bulunduğu tespit edilmiştir. Ukrayna’dan en fazla Temmuz ve Ağustos aylarında rezervasyon talepleri olup, dört ve beş yıldızlı otelleri tercih etmektedirler. 

BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI BOYTAV KİEV TURİZM FUARINA KATILDI