DUYURULAR > BOYTAV TOPLANTISI GARDENS OF BABYLON’DA YAPILDI

Bodrum Yarımadasını Tanıtma Vakfı (BOYTAV) olağan toplantısını Gardens Of Babylon’da yaptı. Toplantıya Bodrum Belediye ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ve üyeler katıldı.

Toplantıda Bodrum’un tanıtım stratejileri hakkında konuşuldu. Ayrıca Batı ve Doğu Avrupa Fuarlar Komitesinin tespit ettiği 2010-2011 yılında katılımı planlanan fuarlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Fuar Komitesinin tespit ettiği büyük fuarlarda BOYTAV’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı dışında ayrı bir stantta katılım konusunda uzun uzun konuşuldu. Konuyla alakalı olarak proje geliştiren Gardens Of Babylon Otel sahibi Recai Çakır geliştirdiği proje hakkında üyelere bilgi verdi. 42 metrekare olarak düşünülen yeni stantta yarımadadaki tüm beldelerin stant içinde kendilerine ait yerlerinin olacağını ve buralardan çok daha iyi bir şekilde beldelerinin tanıtabileceklerini belirten Çakır bu projenin hayata geçirilmesi halinde Bodrum’un daha iyi tanıtılacağını ifade etti.

Bunun yanında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Bodrum’un bir an önce tanıtım atağına geçmesi gerektiğini söyleyerek şunları kaydetti; “Antalya’ya baktığımızda tanıtım olarak çok ilerde. Her beldesi isim yapmıştır. Bizde stratejimizi buna göre belirleyerek Bodrum’u şu anda tek bir çatı altına toplamak olmalıdır. Bunun yanında Azerbaycan ve İran’ a baktığımızda Bodrum’u sanal ortamda en çok onlar inceliyorlar. Onlara gidip Bodrum’u anlatmalıyız. Ayrıca Fransa’nın Nice kentiyle temaslarımız devam etmekte. Onlarla bir çok proje geliştirip hayata geçireceğiz. İnsanları buraya çekmek için aktivitelerimizi uluslar arası standartlarda yapacağız. Önümüzde Uluslararası Bale Festivali, ona müteakip Ahmet Ertegün Jazz festivali düzenlemeyi planlıyoruz. Bildiğiniz gibi Ahmet Ertegün dünyada çok bilinen biri. Onun ismi ile düzenleyeceğimiz festivale yurtdışından da büyük katılım olacağına inanıyorum. Bizler elimizi taşın altına koyduğumuz sürece daha fazla ekmeğimizi yiyebileceğiz” dedi.

BOYTAV ‘ın 2009 yılına kıyasla verdiği 2010 yılının Ocak – Haziran ayı istatistikleri

OCAK –HAZİRAN AYI SONU İTİBARI İLE

BODRUM –MİLAS HAVALİMANINA   GELEN TURİST  SAYISI

2009            YILI            310.754

2010            YILI            339.219

Bodrum-Milas Havalimanına Ocak-Haziran aylarında gelen turist sayısında geçen yıla göre  28.465  artış olmuştur.

OCAK-HAZİRAN AYI SONU İTİBARI İLE  BODRUM-   TURGUTREİS YALIKAVAK  LİMANLARINA  GELEN TURİST SAYISI

2009              YILI           66.066

2010              YILI           60.219

Yunanistan’ın İstanköy adasından gelen turist sayısında  %   0.9 azalma olmuştur.

BAZI ÜLKELERDEN  OCAK-HAZİRAN 2010 DÖNEMİNDE BODRUM HAVALİMANINA  GELEN TURİST SAYISI

İngiltere        : 159.201         

Danimarka   : 7.524

Fransa          : 34.862          

Ukrayna        : 4.093

Hollanda       : 31.174          

Kazakistan    : 2. 362

Belçika           : 25.147

Almanya        : 11.329

Polonya         : 11.213

Rusya  Fed.  : 11.169

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı Üyelerine ait konaklama tesislerinde 2010 yılı Haziran ayında 2009 yılı Haziran ayına göre % 20 daha fazla doluluk oranı gerçekleşmiştir.

İstatistiklerin üyelere sunulmasından sonra toplantı son buldu.

 

BOYTAV TOPLANTISI GARDENS OF BABYLON’DA YAPILDI BOYTAV TOPLANTISI GARDENS OF BABYLON’DA YAPILDI