DUYURULAR > BOYTAV TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU

 

01.06.2010 Salı Günü WOW Bodrum Resort Oteli’nde Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) aylık olağan toplantısı yapıldı. 

Toplantıda Bodrum Belediyesi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinatörü Pınar Akgün Bodrum Belediyesi tarafından geliştirilen Kültür Turizmi Model projesi ‘’Antik Halikarn

as’tan Bodrum’a’’ nın sunumunu yaptı.Akgün kültürel turizmin dünyada yükselen değer olduğunu vurgulayarak,İspanya’dan örneklerle önemine ilişkin saptamalarda bulundu. 

Sunumdan sonra proje hakkında açıklamalarda bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise proje bilimsel komitesi Güney Danimarka ve Floransa Üniversiteleri ile İtalyan şehir ortakları Rio Marina ve Lucca’daki uzmanların proje konusunda çok heyecanlı olmalarının kendilerini de yüreklendirdiğini ve projenin sunulduğu tüm kurumlardan mutlaka olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade ederek ‘’En son belediyemiz Marakeş’teki bir kültürel miras toplantısına davetli idi.Haziran sonu Brüksel AB merkez binasında bir sunumumuz var.Europa Nostra ya da üye olduk.2011 Europa Nostra Kültürel Miras Proje ödüllerine aday olacağız.’’dedi. 

BOYTAV Yönetim Kurulu tarafından Fuarlar Komitesi, Broşür-CD-DVD -promosyon malzemeleri hazırlanması ve sponsor bulma komitesi ,Toplantı-Panel-Konferans düzenleme komitesi ,BOYTAV’a hizmet binası inşa komitesi,Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilişkiler komitesi, Kurumlarla ilişkiler komitesi

ve BOYTAV’a kaynak yaratma komitesi adlarında çalışma komisyonları belirlenerek komisyonlarda görev yapacak üyelerin seçimi yapıldı. 

Ayrıca toplantıda Bodrum Yarımadası’nın kültürel varlıklarının korunması ve tanıtım çalışmalarının yapılması yanında Bodrum Yarımadası’nda daha yeşil bir dokunun hakim olması amacıyla ağaçlandırma kampanyalarının başlatılmasına ve bunun için çalışma komisyonu oluşturulmasına ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı’nın çalışmalarını yürütebileceği bir hizmet binası yapımına karar verildi. Bu amaçla vakfa arazi bağışında bulunmak isteyen hayırseverler BOYTAV’a başvurabilirler.

BOYTAV TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU BOYTAV TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU BOYTAV TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KONULAR KONUŞULDU