DUYURULAR > BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR

     Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), 3-6 Kasım 2014 tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenen World Travel Market (WTM) Turizm Fuarına katıldı.

    WTM Turizm Fuarına katılan Bodrum Tanıtma Vakfı üyelerinden; Kefaluka Resort otel Genel Müdürü Fatih Can EKŞİ, TAV Havalimanları Holding AŞ. Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay, Gümbet Royal Arena Resort Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Taşdemir ve Genel Müdürü Naki Bozdağ ile Barbaros Yachting Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Güneş fuarda Bodrum Tanıtma Vakfını temsil ettiler.
     Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı yönetim kurulu başkanı Mehmet KOCADON, turistlerin Bodrum ile ilgili düşünce ve görüşlerini öğrenmek amacıyla Bodrum Havalimanında anket çalışmaları yürütüldüğünü belirterek Bodrum’a gelecek turist sayısının arttırılması amacıyla yurt dışında tanıtım faaliyetleri yürütülürken ilçemize gelen turistlerin memnun ayrılmaları ve tekrar gelmeleri amacıyla tespit edilecek eksikliklerin giderileceğini açıkladı.
    Bodrum Tanıtma Vakfı yönetim kurulu başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Tanıtma Vakfı standında TAV Havalimanları Holding A.Ş. Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay ve British Airways yetkililerinin yapmış olduğu toplantı sonucunda; 2015 yılından itibaren 1 Mayıs - 31 Ekim tarihleri arasında haftada 2 gün İngiltere’den Bodrum’a direkt olarak tarifeli uçuş seferlerinin yapılmasına karar verildiği ve tur operatörleri ile yapılan görüşmeler sonucunda da 2015 yılında İngiltere’den Bodrum’a gelecek turist sayısının artacağı yönünde bilgiler alındığını sözlerine ekledi.
      Bodrum’a İngiltere’den gelen turist sayısında son yıllarda büyük düşüş yaşanırken 2014 yılında ise bu düşüş durmuştur. 2013 Yılı Ocak - Ekim döneminde İngiltere'den Bodrum’a gelen ziyaretçi sayısı 297.287 kişi iken, 2014 Yılı Ocak-Ekim sonu itibarıyla ise bu sayı 297.328 dir.
BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR BRITISH AIRWAYS İNGİLTERE’DEN BODRUM’A TARİFELİ UÇAK SEFERLERİNE BAŞLIYOR