DUYURULAR > ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) iş birliğinde, Çin'den Bodrum'a gelen 8 kişilik ekip, Bodrum un tarihi ve turistik yerlerinde moda çekimleri yapıyor. 18-23 Ocak tarihleri arasında Bodrum'da yapılacak çekimlerin, Çin'de yayımlanan Cosmopolitan dergisinin Mart ve Nisan sayılarında yer alacak.

Çin den gelen ekip moda çekimleri arasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u da makamında ziyaret ettiler.

Bodrum Belediye Başkanı ve BOYTAV Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon moda çekimi yapan Çinli ekibin ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi. Moda çekimlerinin Çin de Mart ve Nisan aylarında yayınlanacak olan Cosmopolitan dergisinde 20 şer sayfa yayınlanacağı belirtildi.

Mehmet Kocadon, Çinli grubu Bodrum'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ekibe Bodrum'daki çalışmalarında her türlü desteği vereceklerini anlatan Kocadon, ''Biz Bodrum turizmini canlı tutmak istiyoruz. Bunun için Çin pazarı bizim için iyi bir fırsat. Buradaki çekimler derginin iki sayısında toplam 40 sayfa yayınlanacak. Bize desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm BakanlığıCosmopolitan dergisinin Çin baskısında yayınlanacak Bodrum sayfaları için Türkiye'ye gelen mankenler, çekimler öncesinde Bodrum Belediye Başkanı'nı ziyaret etti.

BODRUM-Cosmopolitan dergisinin Çin baskısında Şubat, Mart ve Nisan ayında yayınlanacak Bodrum sayfaları için çekim yapan mankenler, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti. Bodrum’un tanıtımı açısından önemli bir etkinliğin söz konusu olduğunu belirten Başkan Kocadon, "Bodrum bir dünya markası oldu. Şimdi bu markayı Hollanda’dan Çin’e, Japonya’dan Brezilya’ya kadar tanıtmak için her türlü girişimi başlattık. Önümüzdeki aylarda Çinli seyahat acenteleri ve tur operatörlerini Bodrum’a davet edeceğiz" dedi.

Çin’de tirajı 1 milyona ulaşan Cosmopolitan dergisinin üç aylık baskılarında 20’şer sayfa yer verilecek Bodrum çekimlerine katılan Çinli mankenler ve çekim ekibi, Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon’u ziyaret etti. Kocadon’la sohbet eden Yönetmen Anita He ve manken Huang Zheng, hatıra fotoğrafı çektirdi. Anita He, Türkiye’de ilk kez Bodrum’da çekim yaptıklarını ve Bodrum’a, Çin’de üst düzey tatili sevenlerin tercih ettiği derginin Şubat, Mart ve Nisan aylarında yayınlanacak sayılarında turizm sezonu öncesinde geniş yer vereceklerini belirtti. Anita He şöyle konuştu:

"Bodrum’u internetten ve kitaplardan biliyoruz. Turizmde Avrupa’nın ve dünyanın tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Bu nedenle ilk çekimlere buradan başladık. Doğa, tarih, mavi yolculuk ve teknelerin yapıldığı tersaneye hayran kaldık. Üç ay süresince yapılacak tanıtım etkinliğinin ardından, ciddi oranda Çinli turistin tatil için Bodrum’u tercih edeceğini söyleyebiliriz."

’BODRUM DÜNYA MARKASI’
Başkan Mehmet Kocadon da, Bodrum olarak katıldıkları Londra ve Hollanda- Utrecht turizm fuarlarından umutlu döndüklerini belirterek şunları söyledi:

"Son birkaç yıl turizmde Hollanda ve Almanya pazarında bir düşüş yaşadık. Ancak bu yıldan itibaren bu iki pazarda da tırmanışa geçeceğimizi sanıyorum.Özellikle önümüzdeki ay katılacağımız Berlin Fuarı bu açıdan çok önemli. Bodrum bir dünya markası oldu. Şimdi bu markayı Hollanda’dan Çin’e, Japonya’dan Brezilya’ya kadar tanıtmak için her türlü girişimi başlattık. Önümüzdeki aylarda Çinli seyahat acenteleri ve tur operatörlerini Bodrum’a davet edeceğiz. Bodrum’u tatil için tercih eden ve ilk on sırada yer alan ülkelerin medya mensuplarını turizm sezonu öncesi ilçemizde ağırlayarak o ülkelerdeki tanıtım atağımızı hızlandıracağız. Bodrum olarak 2012’ye kadar gerek tanıtım gerekse de alt yapıda tüm hazırlıklarımızı tamamlayacağız."

Başkan Kocadon’un makamında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrılan Çinli mankenler ve ekip, ’Olymus’ ADLI tekne ile Gökova’nın güzelliklerini çekmek için denize açıldı. Çinli manken Zheng’in Bodrum kalesi önünde teknede verdiği pozlar göz kamaştırdı.'na çok teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Ekip sorumlusu Anita He, Bodrum'da ortamın güzel ve insanların çok sıcak olduğunu söyledi.

Amaçlarının Bodrum ve Türkiye'yi tanıtmak olduğunu belirten He, ''Dergide Bodrum ile ilgili 8 fotoğraf yayınlayacağız. Bu fotoğraflar doğa, deniz, çiçekçiler ve Bodrum'un en çok bilinen ve sevilen sokaklarını konu alacak'' dedi.

Ekip üyeleri daha sonra Bodrum Belediye başkanı ve Boytav başkanı Mehmet Kocadon ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Çin li ekip moda çekimleri için bindikleri tekne ile Bodrum Kalesi önünde ve Bodrum koylarında manken Huang Zheng eşliğinde çekimlere devam ettiler.
 

Kaynak: Radikal Gazetesi

ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI ÇİNLİ MANKENLERİN BODRUM ÇIKARMASI