DUYURULAR > COSMOPOLİTAN DERGİSİ BODRUM'U TANITACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) iş birliğinde, Çin'den Bodrum'a gelen 8 kişilik ekip, Bodrum un tarihi ve turistik yerlerinde moda çekimleri yapıyor. 18-23 Ocak tarihleri arasında Bodrum'da yapılacak çekimlerin, Çin'de yayımlanan Cosmopolitan dergisinin Mart ve Nisan sayılarında yer alacak.

Çin den gelen ekip moda çekimleri arasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u da makamında ziyaret ettiler.

Bodrum Belediye Başkanı ve BOYTAV Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon moda çekimi yapan Çinli ekibin ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını söyledi. Moda çekimlerinin Çin de Mart ve Nisan aylarında yayınlanacak olan Cosmopolitan dergisinde 20 şer sayfa yayınlanacağı belirtildi.

Mehmet Kocadon, Çinli grubu Bodrum'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ekibe Bodrum'daki çalışmalarında her türlü desteği vereceklerini anlatan Kocadon, ''Biz Bodrum turizmini canlı tutmak istiyoruz. Bunun için Çin pazarı bizim için iyi bir fırsat. Buradaki çekimler derginin iki sayısında toplam 40 sayfa yayınlanacak. Bize desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı'na çok teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.

Ekip sorumlusu Anita He, Bodrum'da ortamın güzel ve insanların çok sıcak olduğunu söyledi.

Amaçlarının Bodrum ve Türkiye'yi tanıtmak olduğunu belirten He, ''Dergide Bodrum ile ilgili 8 fotoğraf yayınlayacağız. Bu fotoğraflar doğa, deniz, çiçekçiler ve Bodrum'un en çok bilinen ve sevilen sokaklarını konu alacak'' dedi.

Ekip üyeleri daha sonra Bodrum Belediye başkanı ve Boytav başkanı Mehmet Kocadon ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Çin li ekip moda çekimleri için bindikleri tekne ile Bodrum Kalesi önünde ve Bodrum koylarında manken Huang Zheng eşliğinde çekimlere devam ettiler.

Kaynak: Yarımada Gazetesi

COSMOPOLİTAN DERGİSİ BODRUM'U TANITACAK COSMOPOLİTAN DERGİSİ BODRUM'U TANITACAK COSMOPOLİTAN DERGİSİ BODRUM'U TANITACAK