DUYURULAR > HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ

Hollanda Utrecht'te düzenlenen  turizm fuarında Bodrum yoğun ilgi gördü.

    Hollanda'nın Utrecth kentinde düzenlenen Utrecth Turizm Fuarı’na Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon da katıldı. Bodrum standında misafirleri ağırlayan Başkan Mehmet Kocadon'a Bodrum'dan çok sayıda turizmci ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri de eşlik etti. Bodrum standını ziyaret edenler arasında Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Antalya Valisi Muammer Türker, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da vardı. 

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon’un da katıldığı Hollanda Utrecht Turizm Fuarı’nda, Bodrum standında yapılan çekiliş ile 9 talihliye iki kişilik her şey dahil Bodrum tatili hediye edildi.

    Hollanda'nın Utrecht kentinde düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı'na 100 metrekarelik stant ile katılan Bodrum, fuarın ilgi odağı oldu. Fuara Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon da katılarak Bodrumlu turizmcilerle birlikte tanıtım faaliyetlerine destek verdi. Çeşitli etkinliklerin de düzenlenerek renkli görüntülere sahne olan Bodrum standını fuar süresince yaklaşık 9 bin 500 kişi ziyaret etti. 

   Bodrum’a ayrılan alanda Deniz Ticaret Odası,Denizciler Derneği,Kefaluka Resort Otel,Milta Işıl Club,Amara Island Bodrum Elite Otel,Bodrum Holiday Resort Otel, İzer Hotel&Beach Club, Royal Asarlık Beach Otel,Salmakis Resort&Spa Otel,Kadıkale  Otel-Bendis Beach Club Otel,Armonia Holiday Village&Spa,Xanadu Island Otel,Baia Hotel Bodrum,Sunweb Summer Tur,Halikarnas Club,ANB Travel Bodrum yer alarak Bodrum’un tanıtımına büyük katkı sağladılar.

    Bodrum'a olan ilgiyi daha da artırmak amacıyla stantta ayrıca hediye tatil çekilişi de yapıldı. İki ayrı günde yapılan çekilişe toplam 500 kişi başvurdu. Yapılan çekilişin ardından 9 talihli turist, iki kişilik her şey dahil bir haftalık Bodrum tatili kazandı. 

    Utrecht Turizm Fuarı'na Bodrum standı ile katılan Başkan Mehmet Kocadon ve Bodrumlu turizmciler, Hollanda’dan Bodrum’a gelecek olan turist sayısını artırmak amacıyla tur operatörleri, uçak firmaları yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle de fuar süresince çeşitli görüşmeler yaptı. Fuarda Hollanda'nın  ikinci büyük tur operatörü olan SUNWEB de Bodrum standına konuşlanarak Bodrum’un tanıtımı için çalışmalarda bulundu.

 

   Mavi Yolculuğuyla da ön plana çıkan Bodrum’da deniz turizmine verilen önemden ötürü Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Bodrum Denizciler Derneğine ayrılan bölümlerde ise Gökova başta olmak üzere tüm Mavi Yolculuk rotalarının bulunduğu koyların görseller eşliğinde tanıtımı yapıldı. Fuara katılan ANB Travel yetkilileri de Hollanda, Almanya ve Belçika'dan bedensel engelli turistleri Bodrum’a getirmek amacıyla ‘Engelli Turizmi’ne yönelik çalışmalar yapmak üzere Bodrum standında yer aldı. 

 

   TAV Havalimanları Holding yetkilileri Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay  ve Pazarlama Uzman Yrd. Can Canbolat fuar süresince  Bodrum standında; Corendon, Transavia, Arkefly ve Sunexpress havayolu firmaları ve TUI, Kras, Thomas Cook & Diana Travel, Sundio / Sunweb & Summertour, Schauinsland, Drie Tours, Prettigreizen, Komfly ve Nuhr gibi dünyaca ünlü tur operatörleriyle görüşmeler yaparak, Bodrum’da yeni bir trafik yaratmak veya mevcudu artırmak maksadıyla fikir alışverişinde bulundu.

 

   The Club Halikarnas ise Utrecht Turizm Fuarı süresince Bodrum standında çeşitli dans şovları düzenleyerek standa olan ilgiyi daha da artırdı.

 

 

 

HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ HOLLANDA DA BODRUM’A BÜYÜK İLGİ