DUYURULAR > HOLLANDA FUARI


 

 

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Hollanda’nın Utrecht şehrinde 11-16 Ocak 2011 tarihlerinde düzenlenen Utrecht Turizm Fuarına katılıyor.
 

Bodrumu tanıtmak,Bodruma gelecek turist sayısını ve turizm gelirlerini yükselterek Bodrumda çalışan işletmelerin refah düzeyini arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren BOYTAV bu yıl Hollanda turizm fuarında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis etmiş olduğu standın dışında 65 metrekarelik Özel Bodrum standı ile Hollanda’da bir ilki daha başarıyor.
 

Bodrum çatısı altında  Bodrum Belediyesi,Gümüşlük Belediyesi,Yalıkavak Belediyesi,Turgutreis Belediyesi , Kefaluka Resort Otel,La Blanche Otel, Aegean Dream Resort Otel,Golden Age Otel,Milta Otel, Gardens of Babylon,Kadıkale Resort Otel, Delta Beach Otel ,Club Forever,Magnific Otel,Barbaros Yachting , Prenses Yachting fuara katılarak Bodrumun tanıtımına büyük katkı  sağlıyorlar.

Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon İngiltere fuarından sonra Hollanda fuarında da 65 metrekarelik büyük stantta Bodrumun temsil edileceğini belirterek amaçlarının ‘Bodrumda her alanda kaliteyi ,turist sayısını ve turizm gelirlerini arttırmaktır’ dedi.

Hollanda’nın nüfusu 16.5 milyon olup yüzölçümü 41.526 km dir.Kişi başına düşen milli gelir 40.433 Dolar’dır.Hollandalılar en çok Almanya,Fransa ve Belçikaya’ya gitmektedirler. Türkiye % 3.7 Pazar payı ile 6. sıradadır.Uçakla gidilen destinasyonlar açısından bakıldığında Türkiye en çok tercih edilen ülkedir.


2010 yılında Bodruma İngiltere’den 430.263 ,Fransa’dan 91.184 ,Hollanda’dan 86.452 turist gelmiştir.