DUYURULAR > İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI

    İsveç’te yayınlanan Metro gazetesinden 3 yazar, 3 sosyal medya profili ve 2 gazete yöneticisi ile Bodrumla ilgili düzenlenen yarışmayı kazanan 6 talihli Bodrum’a geldi.
    Stockholm Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından Metro gazetesi yöneticileri ile yapılan görüşmeler sonucunda,  847 bin  okuyucuya ulaşan Metro gazetesinde iki hafta süresince Bodrum’la ilgili yarışma yapılmıştır. Yarışmayı kazanan 6 talihli ile beraber 8 gazeteci ve blogger Bodrum’a gelerek Sianji Well Being Resort’te ağırlandılar.
    Düzenlenen yarışmaya ilişkin iki hafta boyunca Metro Gazetesi ve 362 bin okuyucusu olan eki Metro Mode’da (moda, güzellik, sağlık, spor ve aile eki) Bodrum’la ilgili tanıtıcı yayınlar yapılmıştır.
    Konuklar Bodrum'da bulundukları süre içinde yarımadayı yakından tanıdılar. BOTAV’nın yapmış olduğu programa göre önce Trafo Bodrum’da gerçekleşen sunuma katıldılar.  Daha sonra başta Yalıkavak, Gümüşlük, Türkbükü, Mumcular, Etrim, Yalıçiftlik olmak üzere yarımadanın tümünü kapsayan tur programı kapsamında yarımadanın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gördüler. Ayrıca Bodrum  Denizciler Derneği tarafından tahsis edilen yat  ile  Bodrum’un eşsiz mavi koylarını gezdiler.
   Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, İsveç’te yapılan tanıtım çalışmaları dışında Bodrum gezisi sonrasında Metro gazetesinde iki tam sayfalık Bodrum makalesi yayınlanacağını belirterek, 2018 sezonu turizm çalışmalarının startının verildiğini "Tüm bu çalışmalar bir dünya markası olan Bodrum'u tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için yapılıyor. Daha önceki yıllarda Bodrum'a gelen misafirlerimiz gibi İsveçli misafirlerimiz de Bodrum'dan çok güzel duygularla ayrılıyorlar. Bodrum'u dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz bu organizasyon sayesinde davet ettiğimiz misafirlerimizin Bodrum'dan güzel duygularla ayrılmaları bizleri çok mutlu ediyor. Bodrum'u tanıtma çalışmalarımıza gerek yurt içi gerekse yurt dışında ara vermeden devam edeceğiz. Her şey Bodrum için." dedi.
 
İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI İSVEÇ’Lİ KONUKLAR BODRUM’DAYDI