DUYURULAR > İZMİR TRAVEL TURKEY 2012

 

    Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan “Travel Turkey İzmir” Turizm Fuar ve Konferansı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover-Messe İnternational İstanbul ve İZFAŞ ortaklığıyla 6.kez 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşti. “Travel Turkey İzmir” fuarında büyük ilgi çeken Bodrum standını ziyaret eden Turizm Bakanı Ertuğrul Günay BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Bodrum Belediye ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon ile sohbet etti.
      Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı, geçtiğimiz yıl 638 katılımcı ve 34 ülkeden 20.568 ziyaretçiyi bir araya getirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karadağ Büyükelçisi Ramo Bralic, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, THY Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ve Hannover – Messe International İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel’in açılış konuşmaları ile açılan “Travel Turkey İzmir” Turizm Fuar ve Konferansına Muğla Valisi Fatih Şahin’de katıldı.
     Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ile Vural Öger’in de panelist olarak katıldığı konferansta 2012-2013 turizm sezonu masaya yatırılarak değerlendirmeler yapıldı. 2012 Turizm sezonunda turist sayısında hedeflenen rakamlara ulaşılmasına karşın gelirlerde bir düşüş yaşandığı kaydedildi.
Türkiye Bu Fuarda…
      Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yaptı.
Bodrum Standına Ziyaretçi Akını…
Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansında geniş bir stant ile katılan Bodrum standına başta Turizm Bakanı Ertuğrul Günay olmak üzere Muğla Valisi Fatih Şahin, Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Turizm Bakanlığı üst düzey yöneticileri ziyaret etti. Turizm Bakanı Günay yaklaşık 15 dakika stantta kalarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.Bodrum Stantın da saat 16:00 kokteyl düzenlendi.Kokteyl Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Ticaret Odası Mahmut Kocadon'un ev sahipliğinde yapıldı.Kokteyle yaklaşık 350 konuk katıldı.
İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012 İZMİR TRAVEL TURKEY 2012