DUYURULAR > LONDRA’YA BODRUM DAMGASI

9-12 Kasım arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market Turizm Fuarı’na Bodrum damga vurdu.

Geçen yıl 55 bin kişinin ziyaret ettiği, bu yıl 155 ülkeden 5.137 katılımcının yer aldığı Londra Turizm Fuarı, Bodrum için oldukça yararlı geçti. İngiltere’nin önde gelen gazetecilerinin büyük bir ilgiyle ziyaret ettiği, bol bol fotoğraf çekip röportaj yaptı. Bodrum Belediye ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon’da fuarda bizzat yer aldı, Bodrum standına gelen herkesle yakından ilgilendi.

BODRUM PİYANGOSU DÜZENLENDİ
Büyük ilgi gören Bodrum standında yapılan “Bodrum‘da 1 hafta tatil” çekilişine 2540 kişi katıldı ve çekilen kura sonucunda fuara katılan 14 otel, 14 çifte bir hafta ücretsiz tatil hediye etti. Bu piyango çekilişi,  Kefaluka Otel, La Blanche, Kervansaray, Samara, Magnific, Dedeman, Paloma, The Gren House, Parkım Ayaz, Serhan,  Ayaz Aqua, Seray, Palm Garden, Royal Asarlık Beach otellerinin katkılarıyla gerçekleşti.


LONDRA’DA ÖZEL BODRUM GECESİ
Turizm Bakanlığı ve BOYTAV tarafından Londra‘nın ünlü mekanlarından Sketch‘de 9 Kasım gecesi özel bir davet verildi, Bodrum gecesi düzenlendi. Bu geceye dünyanın en önemli turizm yayınların editor ve yazarları katıldı. Conde Nast Traveller UK dergsinden editör Sarah Spankie  ve fotoğraf editörü Caroline Metcalfe, BBC televizyonundan editörler,  Sunday Times yazarı Richard Green, Food & Travel Dergisi, Britanya Turizm Yazarları Derneği Başkanı Melissa Shales gibi dünyanın turizm konusunda önde gelen gazetecilerinin yanısıra İngiltere Turizm piyasasının önemli yöneticileri, Turizm Bakanlığı Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Bodrum Belediye ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon katıldı. Gecede 360 derecelik özel projeksiyon sistemi ile, fotoğraf sanatçısı Oğuz Hamza‘nın özel fotoğraflarından oluşan çok özel bir gösteri yapıldı. Sunday Times yazarlarından Richard Green Bodrum fotoğraflarından çok etkilendiğini ve Bodrum‘a gelmek isteğini ve yayınlarında Bodrum‘a yer vereceğini belirtti.

TANITIM HER GEÇEN YIL DAHA DA ARTACAK
Londra Turizm Fuarı’nın çok verimli geçtiğini belirten başkan Mehmet Kocadon, tanıtımın ne kadar önemli olduğunun bir kere daha anlaşıldığını söyleyerek; “Bizim amacımız tüm dünyaya Bodrum’u en iyi şekilde tanıtmak.Tanıtım bütçesini masraf kalemi olarak değil, yatırım kalemi olarak görmekteyiz. Bunun için önemli ve çok farklı çalışmalara imza atıyoruz. Sadece broşür dağıtılan günlerden, 3 boyutlu Bodrum filminin gösterildiği günlere geldik. Düzenlediğimiz özel Bodrum etkinlikleri fuarda en çok ilginin Bodrum standına olmasını sağladı. Bu yönde çalışmalarımıza devam ederek, Bodrum’u hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI LONDRA’YA BODRUM DAMGASI