DUYURULAR > MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI

      Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), Bodrum’un tanıtımı için yapmış olduğu katkı ve çalışmalarından dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür plaketi verdi.


      BOTAV Yönetim Kurulu Üyeleri, kurucu üye ve eski başkanlarıyla birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Bodrum Belediye Başkanlığı göreviyle birlikte BOTAV Başkanlığını da yürüten Başkan Kocadon’a, BOTAV tarafından ilçenin tanıtımına verdiği destek ve yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi. 

“BOTAV, Mehmet Kocadon döneminde çok daha iyi işlere imza attı”
      BOTAV Kurucu Üyesi ve eski başkanlarından Recai Çakır, Başkan Mehmet Kocadon döneminde çok iyi işler yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:
“Bir Belediye Başkanı olarak vakfımıza göstermiş olduğunuz destekten dolayı size teşekkür için buradayız. Bodrum’a gerçekten yakışan, demokratik, Cumhuriyetçi, ülkesini seven ve etrafından çok ciddi destek almış bir Belediye Başkanı olarak size başarılar diliyoruz. Bodrum’u dünyadaki gelişmiş, özellikle resort bölgelerdeki, Avrupa’daki St. Tropez gibi görmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak da; gerek altyapısıyla, gerek tanıtımıyla hep beraber uğraş vermeliyiz. Bodrum’un dünyanın gözde şehirleri arasında yerini almasını sağlamak bizim gibi turizmcilerin görevi olduğu kadar, sivil toplum örgütlerinin de görevi. Yerel yönetimin en önemli temsilcisi olarak, bir Belediye Başkanı olarak ve başkanlığını yaptığınız diğer sivil toplum örgütlerinin de görüşlerini alarak, geçmişten bugüne olduğu gibi ve bundan sonra da hep birlikte yol alacağımıza inanıyorum."

       Plaketi Başkan Mehmet Kocadon’a, BOTAV Yönetim Kurulu ve Üyeleri adına Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gündüz Nalbantoğlu verdi. Plaketi alan Başkan Kocadon, teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bodrum’un geleceği turizmi, kent kimliğini de koruyarak devam ettireceğiz. Zaman zaman çalışma esnasında bazı şeylerin farkına varamıyorum ama bu değerli arkadaşlarım, Bodrum Yarımadası’na ve turizme yaptığımız katkılardan dolayı bu güzel plaketi benim için hazırlamışlar ve bugün beni ziyaret ederek bana sundular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tabii, plaket deyip geçmemek gerekiyor. Bu aynı zamanda insanı teşvik ediyor ve heyecanlandırıyor. Onun için heyecanımızı hiç yitirmeden, Bodrum’un tanıtımına daha fazla zaman ayırarak, Bodrum’un geleceği olan turizmi, kent kimliğini de koruyarak devam ettireceğiz. Bugün baktığımızda Bodrum sokaklarında; Japonları, Çinlileri, Hintlileri görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Demek ki, inanarak yapılan her şey sonuca ulaşıyor.

       Bunun yanında, havalimanımızın yeniden ihaleye çıkıp büyük bir firma tarafından alınması ve özellikle ihaleyi alan firmanın hemen belediyeye gelip vakfımıza üye olması, arkasından kış turizmi için önem taşıyan kongre binası için yer göstermesi ve inşaatına da başlamak istediklerini belirtmeleri bizim açımızdan çok önemli. Bunun yanında, özellikle golf ve futbolla ilgili antrenman sahaları ve bir arena için kapımızı çalan yatırımcıların olması da şu anda, Bodrum’un doğru yolda gittiğinin en büyük göstergesi. Onun için tanıtımlara devam edeceğiz çünkü Bodrum gerçekten bize Tanrı’nın bir lütfudur. Bunu korumak da bizim görevimiz ama koruyalım derken de ‘yatırımcı - çevre – doğa’ işbirliğini de aksattırmadan, herkesin yanında olmaya çalışacağız.”

      Teşekkür ziyaretinin ardından BOTAV üyeleri Başkan Kocadon ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI MEHMET KOCADON’UN BODRUM TANITIMINA VERDİĞİ DESTEK,PLAKETLE TAÇLANDIRILDI